Informujemy, że Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu przygotował półkolonie zimowe dla uczniów klas I-VI, pozostających w domu na czas ferii zimowych. Zorganizowano dwa turnusy, które odbędą się w terminach:
I turnus 15.01.2024 – 19.01.2024 w PSP 11,
II turnus 22.01.2024 – 26.01.2024 w PSP 29.
Program półkolonii obejmuje m.in. ściankę wspinaczkową, wyjście do teatru/kina, wyjście do niewidzialnej przestrzeni, wyjście do sali zabaw pod nazwą „Fajne Miejsce”, zajęcia ogólnorozwojowe w terenie i na sali gimnastycznej.
Opiekę nad dziećmi w godzinach od 7.30 do 16.00 sprawować będzie wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
Cena za jeden turnus to 550 zł. Ujęto w niej koszt drugiego śniadania, obiadu oraz wysokość ubezpieczenia NNW.
18 grudnia dziewczęta z klasy 7ab przygotowały na lekcjach wychowania fizycznego baśń muzyczną „Jaś i Małgosia „ i jako niespodziankę przedstawiły ją dzieciom ze świetlicy
15 grudnia 2023 roku nasza szkoła gościła Panią Annę Jackowską-Polewczak i Panią Irenę Żuk, które poprowadziły fascynujące zajęcia w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” zorganizowanej przez Krajową Administrację Skarbową.
Co działo się podczas spotkania?
Warsztaty przyniosły niezwykłe doświadczenie edukacyjne, ukierunkowane na świadomość finansową oraz bezpieczne podejście do zagrożeń związanych z hazardem.
Odkrywaliśmy razem świat ryzyka i gier losowych, ucząc się, jak unikać pułapek oraz podejść do kwestii finansowych z rozwagą.
Interaktywne dyskusje pozwoliły nam dzielić się wiedzą i doświadczeniem, tworząc przy tym otwartą przestrzeń do zadawania pytań.
Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział! Wasza ciekawość i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie było wyjątkowe.
Jakie to było piękne zakończenie miesiąca! Bo nie ma nic piękniejszego niż pomaganie innym, zwłaszcza, gdy pomaga się tym najbardziej bezbronnym – zwierzętom.
Warsztaty tworzenia zabawek dla zwierzaków że schroniska za nami! Odbyły się 30 listopada 2023 roku w naszej szkole, w ramach podjęcia współpracy.
Podczas warsztatów uczniowie, głównie klas pierwszych: 1A oraz 1B mogli przekonać się, że w każdym z nich drzemie ukryty talent twórczy, a pomaganie jest piękne!
To tym bardziej wspaniała inicjatywa, gdyż trwa właśnie kolejna już edycja akcji „ZIMOWA PAKA DLA BEZDOMNIAKA”, której celem wsparcie organizacji działających na rzecz bezdomnych zwierząt w najpotrzebniejsze artykuły.
Dziękujemy przedstawicielowi EUROPA IUVENIS za cudowne warsztaty. Jest to stowarzyszenie, którego celem jest upomnienie potencjału dzieci i młodzieży i ich obywatelskiego zaangażowania.
Wydarzenie finansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach projektu „Wolontariat -moc możliwości”.
W tym roku w naszej szkole zorganizowane zostały pogadanki oraz zajęcia warsztatowe. Celem zajęć było przybliżenie uczniom problemów i wyzwań, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
W klasie I b zaprezentowano uczniom bajkę pod tytułem „Załoga naprzód”, której zadaniem jest oswajanie dzieci z tematem niepełnosprawności, traktowanej jako naturalny element otaczającego nas świata. Animacja jest rodzajem podróży, w której dzieci, wcielając się w różne postaci zwierząt, wykorzystują swoje talenty, aby osiągnąć cel wyprawy. Film zainicjował dyskusję o tym, jak wygląda współdziałanie z osobami z niepełnosprawnościami w przestrzeni szkolnej i pozaszkolnej.
W klasie II a uczniowie wysłuchali krótkiego opowiadania pod tytułem „Jaśka pierwszy dzień w szkole” oraz poznali różne rodzaje niepełnosprawności. Wspólnie zaśpiewali piosenkę Majki Jeżowskiej „Dłonie”. Na koniec każdy przyczepił do tablicy kolorową dłoń, na znak integracji z uczniami z niepełnosprawnościami.
W klasie III a natomiast, uczniowie doświadczali, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową oraz wzrokową oraz wypowiadali się na temat przeżyć, które zgromadzili w trakcie zabaw i ćwiczeń. Jednym z zadań, z jakimi się zmierzyli nasi trzecioklasiści był spacer po sali i korytarzu szkolnym z opaską na oczach, a także rozpoznawanie smakowanych owoców, w ten sam sposób – z zakrytymi oczami. W następnym ćwiczeniu odgadywali losowane przedmioty, ukryte w worku. Zmagania te przybliżyły uczniom potrzeby osób niewidzących, ze szczególnym wskazaniem na ciszę, bowiem szum i hałas przeszkadzają im w prawidłowym funkcjonowaniu. Uczniowie i uczennice zmierzyli się również z trudnościami i ograniczeniami osób z niepełnosprawnością ruchową – budowali wieżę z kloców, mając na dłoniach grube, zimowe rękawice, a także podjęli się namalowania obrazka farbkami za pomocą ust, a nie rąk, jak zwykli to czynić. W ten sposób, nie tylko wyzwolili w sobie kreatywność i innowacyjność, jakiej na co dzień nie doświadczają, ale też uświadomili sobie, że niepełnosprawność wymaga więcej zaangażowania, wysiłku i determinacji.
Cała akcja zorganizowana została w tym roku pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”.