Jesienny bal integracyjny w szkole specjalnej PDF Drukuj Email

Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje ze świetlicą Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Mamy za sobą wiele udanych imprez, szalonych zabaw i spotkań w przyjaznej, bezpiecznej i niczym nie skrępowanej atmosferze. W tym roku naszą współpracę zaingurował Jesienny bal integracyjny.Laughing

Dnia 29 października 2012 roku, po długich przygotowaniach, wybraliśmy się na „Jesienny bal integracyjny" do szkoły specjalnej. Pojechaliśmy tam, aby nauczyć się kontaktów z naszymi niepełnosprawnymi rówieśnikami którzy, mimo że trochę się od nas różnią, mają takie jak my potrzeby i podobne zainteresowania.

Już przy wejściu, przywitał nas serdecznie Fabian, który nie mógł się doczekać naszej wizyty. Powitała nas również głośna i sympatyczna muzyka, która od razu porwała nas do tańca. Zaskoczyła nas chęć i otwartość do zabawy naszych przyjaciół, które przełamywały „pierwsze lody". Bez oporu bawiliśmy się razem, nie czując skrępowania. Tańczyliśmy również z osobami poruszającymi się na wózkach!

Mistrzem tańca okazał się Fabian , który swoimi ruchami pobijał wszystkich na parkiecie. Innocent

Nauczyliśmy się od niego wielu ciekawych ruchów ciała. Urozmaiceniem tanecznej zabawy były przygotowane przez nas gry z jesiennymi rekwizytami.

Uśmiech dzieci , które wzięły udział w przygotowanych przez nas zabawach był najcenniejszą zapłatą za trud naszych przygotowań.

Oprócz wspólnej zabawy mieliśmy okazję zobaczyć, jak uczą się nasi niepełnosprawni koledzy. Szczególnie spodobały nam się zajęcia z psim terapeutą o imieniu Blacky oraz sala doświadczania świata.

Cała wizyta była interesującym doznaniem. Takie kontakty uczą nas oswajania się z niepełnosprawnością, która nas czasem peszy i sprawia, że nie wiemy jak się zachować.

Chcielibyśmy teraz zaprosić uczniów szkoły specjalnej do naszej szkoły, żeby pokazać wszystkim, jak można się bawić i być ze sobą - BEZ BARIER!

mod_vvisit_counterWszystkie dni2195678

Twoje IP: 3.231.229.89