MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „GŁOWOŁAMACZE” 2024

2 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Głowołamacze”. Od tego roku realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Opola. Inicjatorem i organizatorem konkursu jest pani Iwona Wasik – nauczyciel matematyki w naszej szkole.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół opolskich. Podczas konkursu zmagali się z wieloma łamigłówkami, takimi jak: sudoku, tangram, łamigłówka tekstowa, reguły obrazkowe, piramidy, łamigłówki zapałczane, architekt, kakuru, lampki, mozaika obrazkowa, wąż. Uczniowie rywalizowali ze sobą w sympatycznej atmosferze, ale przede wszystkim dobrze się bawili. Oczekując na wyniki w kolejnych etapach zaproszeni zostali na poczęstunek.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas apelu z okazji Światowego Dnia Liczby Pi – 14. 03. 2024r.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Zbigniew Koziński – PSP 20

II miejsce: Tymoteusz Demichowicz – PSP 10

III miejsce: Maria Adamczyk – PSP 20

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok.

Pozdrawiam
Iwona Wasik