Dbaj i Ty o naszą planetę!

– takie hasło widnieje na gazetce wykonanej przez Natalię z pomocą Marty. Dlaczego?

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie  klasy 6b – z własnej inicjatywy – zorganizowali akcję „sprzątania świata”, oczywiście w naszym lokalnym wymiarze, osiedlowym. Spacer, choć chłodny, ale słoneczny, łączył przyjemne z pożytecznym, a Superklasa 6b udowodniła, że „żadnej pracy się nie boi” i żadnych śmieci się nie boi. Wystarczyły rękawiczki i worki oraz oczywiście mnóstwo zapału, by uwolnić nasze trawniki i obrzeża dróg z zawartości 30 worków odpadów. Przy tym zadbaliśmy również o segregację,  bo przecież recykling ma ogromne znaczenie dla Ziemi i naszej wspólnej przyszłości.

Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziny do działań ekologicznych: codziennego segregowania odpadów w domach, dbania o oszczędne zużywanie wody i energii, a czasem może nawet – jak my dzisiaj – sprzątanie  wspólnych przestrzeni. I ty możesz zadbać o naszą planetę!