II etap - DNI MATEMATYKI PDF Drukuj Email

Kolejna konkurencja - budowanie szkieletów wielościanów foremnych za nami. Polegała ona na zbudowaniu figury przestrzennej za pomocą kartek papieru zwijanych w ruloniki. Budowanie krawędziowych modeli brył okazało się zajęciem twórczym i kształcącym geometryczną wyobraźnię. Uczniowie podczas budowania modeli utrwalali również pojęcia wielokąta i wielościanu foremnego. Dzięki konkurencji kształcili umiejętność współpracy oraz pomocy innym.
Uczniowie świetnie sobie poradzili z tą konkurencją, dobrze się przy tym bawiąc. Każda grupa wykonała zadanie ze szczególną starannością. Klasy I - III wykonały ośmiościan foremny, klasy IV- VI - dwunastościan foremny a klasy VII - VIII dwudziestościan foremny.
Realizując to zadanie uczniowie zauważyli, że matematyka jest wszędzie i można się nią dobrze bawić. Nie zawsze musi być nudna i trudna.
Zadowolenie uczniów i uśmiech na ich twarzach mówi sam za siebie.

Twoje IP: 3.233.220.21
Dzisiaj: Kwi 10, 2020