Niedawno w naszej szkole gościliśmy bardzo ciekawych gości. Wspólnie tworzyliśmy niepowtarzalne eko-torby. Każda z nich pokazywała nas i nasze zainteresowania! Ale to nie wszystko… Warsztaty były prowadzone dwujęzycznie – w języku polskim i języku angielskim.

Klasa III b na zajęciach przyrodniczych stworzyła makietę przedstawiającą wielopiętrowość lasu. Każde pudełko wskazywało inną jego część, a środek wypełniły materiały naturalne, które uczniowie przynieśli z jesiennych spacerów z rodziną.

Makiety ozdabiają teraz salę i dodatkowo zapachy przypominają nam spacery i piękno polskiej jesieni.

Wycieczka klas 3 do Hydropolis – Wrocław.Obie klasy 3 w ramach projektu edukacyjnego „Tłumaczymy żywioły” wybrały się na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu. Mnóstwo ciekawych eksponatów, interesujące historie i ciekawostki pana przewodnika, spotkanie „oko w oko” z rekinami i prehistorycznymi rybami, a to wszystko w towarzystwie wody i jej odgłosów. 

Nasi uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w warsztatach, na których własnoręcznie stworzyli pastele.

Takie warsztaty i atrakcje bardzo lubimy!



W naszej Dziesiątkowej świetlicy z okazji 11 listopada dzieci poznały symbole Polski – hymn, godło i flagę oraz z dumą wykonywały prace plastyczne z okazji świętowania kolejnej rocznicy  odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

Ponadto uczyliśmy się również innych piosenek o tematyce patriotycznej.Zachęcamy do wysłuchania utworu ZoZi „Co to jest niepodległość” (z płyty Ważne sprawy)

ZoZi – Co to jest niepodległość? (z płyty „Ważne sprawy”) – Bing video

4.11.2022 r. uczniowie z klasy 4a wzięli udział w wycieczce do Hydropolis – Centrum Edukacyjnego o Wodzie we Wrocławiu w ramach projektu Tłumaczymy Żywioły.

Uczniowie zwiedzając Hydropolis mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z wodą – m.in jak dużo jest jej we wszechświecie, mogli z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe, a także bogate ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że średnio 60% masy ciała każdego człowieka stanowi woda oraz dowiedzieli się ile wody znajduje się w niektórych produktach spożywczych. Poznali i samodzielnie sprawdzili działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona oraz zapoznali się z modelami największych statków. Mogli także zobaczyć zamieć śnieżną z bliska oraz nauczyć się rozróżniać rodzaje chmur, by prawidłowo prognozować pogodę.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogli stworzyć swoje własne kryształy oraz zapoznali się z różnymi rodzajami skał i minerałów.