Hydropolis Wrocław

4.11.2022 r. uczniowie z klasy 4a wzięli udział w wycieczce do Hydropolis – Centrum Edukacyjnego o Wodzie we Wrocławiu w ramach projektu Tłumaczymy Żywioły.

Uczniowie zwiedzając Hydropolis mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z wodą – m.in jak dużo jest jej we wszechświecie, mogli z bliska obejrzeć najbardziej przerażające stworzenia głębinowe, a także bogate ekosystemy raf koralowych, techniki kamuflażu oraz różnorodność wodnego życia.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że średnio 60% masy ciała każdego człowieka stanowi woda oraz dowiedzieli się ile wody znajduje się w niektórych produktach spożywczych. Poznali i samodzielnie sprawdzili działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego i turbiny Herona oraz zapoznali się z modelami największych statków. Mogli także zobaczyć zamieć śnieżną z bliska oraz nauczyć się rozróżniać rodzaje chmur, by prawidłowo prognozować pogodę.

Uczniowie wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których mogli stworzyć swoje własne kryształy oraz zapoznali się z różnymi rodzajami skał i minerałów.