Młodzieżowa Rada Miasta Opola, za naszym pośrednictwem, pragnie przekazać Państwu zaproszenie do współpracy i promocji projektu „Opolskie dla młodzieży”.
Uroczyste rozpoczęcie oraz spotkanie informacyjne odbędzie się 12 maja o godz. 11:00
w namiocie za Wojewódzką Biblioteką Publiczną przy ul. Piastowskiej 20.

Zgłaszając się do projektu można uzyskać 4 tysiące złotych na dowolną młodzieżową inicjatywę m.in. w obszarze ekologii, kultury czy sportu (dla przykładu: sprzątanie szkolnego boiska z poczęstunkiem i gadżetami, kino na świeżym powietrzu, turniej z nagrodami).Głównym celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w kreowanie pomysłów i ich realizację.
Jest to duży potencjał i nowe możliwości dla Samorządów Uczniowskich w Państwa szkołach.

Wszystkimi formalnościami zajmą się organizacje pozarządowe, które zostały wybrane do organizacji tego przedsięwzięcia i również będą dostępne na spotkaniu.

Podczas planowanego spotkania będzie można również uzyskać dodatkowe materiały informacyjne.

Program szczepień finansowany jest z budżetu Miasta Opola i dotyczy dziewczynek urodzonych w 2010 roku. W załączeniu zamieszczony jest plakat i dokumenty konieczne do wykonania szczepienia (można je również otrzymać w przychodni podczas szczepienia). Szczepienia odbywają się w Przychodni Centrum w Opolu ul. Kościuszki 2, Poradnia Dziecięca.

14 maja 2022r. (sobota 9:00 – 13:00) oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00 (tylko po wcześniejszym umówieniu terminu tel. 77 40 20 391; 77 40 20 302 lub na adres e-mail: pozdzieci@zozcentrum.pl )

Zgodnie z wprowadzoną zmianą od dnia 28 maja 2021r, oprócz szczepień dziewcząt urodzonych w 2010 r. (12-letnich) dopuszczona zostaje również możliwość szczepień przeciwko wirusowi HPV pierwszą dawką dziewcząt urodzonych w 2009 r. (13-letnich), które z wyjątkowych powodów nie mogły zostać zaszczepione w 2021 r. (np. z powodu obostrzeń pandemicznych, kwarantanny, izolacji, choroby, itp.).

Bieżące informacje dotyczące realizacji Programu Szczepień są również dostępne na stronie internetowej: centrum.przychodniemiastaopole.pl  (zakładka aktualności lub programy profilaktyczne – miasto)