Klasa pierwsza jak również klasa druga wraz z nauczycielami wybrały się do Teatru na warsztaty jak również do Galerii Sztuki Współczesnej. Dołączyliśmy do programu edukacyjnego o charakterze kulturotwórczym. W ramach projektu odbywają się warsztaty teatralne, oraz praca nad spektaklem integrującym wszystkich uczestników projektu.

Głównym celem Teatrowni jest przygotowanie widza na spotkanie z teatrem i jego kontekstami kulturowymi oraz rozbudzenie ciekawości twórczej, a więc wychowanie nie tylko przyszłych twórców sztuki, ale również jej świadomych odbiorców.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu jako prowadzi szeroką edukację dzieci, młodzieży oraz dorosłych w zakresie współczesnych sztuk wizualnych. Zajmujemy się sztuką polską i światową XX i XXI wieku.

Dzieci wraz z nauczycielami odwiedziły i nawiązały pierwszy kontakt ze sztuką współczesną, oglądając ekspozycję, zwracając baczną uwagę na podejmowane w niej tematy i poznając podstawowe zagadnienia związane z terminologią sztuki.

Drugie miejsce w eliminacjach grupowych uzyskała reprezentacja naszej szkoły.
W dniu 25.04.2022r wzięła udział w międzyszkolnych zawodach w piłkę nożną. Rozgrywki odbyły się na boisku Toyota Park w Opolu.

Uczniowie pod opieką Rafała Kurpierz pokazali się z dobrej strony rozgrywając ciekawe pojedynki piłkarskie, podczas których zdobyli wiele goli.

Niestety na finał rozgrywek musimy poczekać jeszcze rok, ze względu na to że na półfinałach musieliśmy uznać wyższość rywali.

Jednak każdy zawodników reprezentacji naszej szkoły zasługuje na pochwałę. Nasi piłkarze do samego końca się nie poddawali, walczyli na każdym metrze boiska i grali do końca.

Ogromne brawa dla Naszych Młodych piłkarzy!!