Konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych, klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Celem konkursu jest promocja spisu powszechnego, zwiększanie społecznej świadomości na temat znaczenia oficjalnych badań statystycznych, popularyzacja statystyki oraz rozwijanie zainteresowania statystyką wśród dzieci.

W załączniku znajduje się regulaminy konkursów organizowanych przez Urząd Statystyczny w Opolu pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty pt. „Czego dowiem się o Polsce na podstawie danych z NSP 2021?”

Zadaniem uczniów jest udzielenie odpowiedzi na zadane pytania.

Za udział w konkursie przewidziane są cenne nagrody z logo NSP2021, promujące Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań  m.in:

• smart watch
  • ładowarki indukcyjne
  • słuchawki bezprzewodowe
  • głośniki bezprzewodowe
  • myszki bezprzewodowe
  • plecaki na laptopa

Zapraszamy 23 czerwca (środa) o godzinie 17.00 na spotkanie informacyjne dotyczące przyszłych uczniów klas pierwszych.

Spotkanie odbędzie się w reżimie sanitarnym, prosimy o przybycie po jednej osobie (rodzic) ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego odstępu i możliwości lokalowych z tym związanych, oraz o niezabieranie ze sobą dzieci – szkoła nie zapewnia opieki w trakcie spotkania.

W związku z reżimem sanitarnym prosimy o zabranie ze sobą maseczek.

Drogie Dzieci,
niech w poranek ten świąteczny, tak radosny, pełen wiosny, jasno słonko Wam zaświeci.

Niech ucieszą was prezenty,
od rodziców ukochanych, niech nie braknie towarzystwa ani taty, ani mamy.

Ciekawostka

Powszechnie Dzień Dziecka kojarzy się z radością i zabawą, a niewiele osób wie, że inspiracją do wprowadzenia tego święta była potrzeba zapewnienia dzieciom jednej z podstawowych, a tym samym najważniejszych wartości czyli bezpieczeństwa.

Inicjatorem powstania tej uroczystości był Światowy Związek Ochrony Dzieciństwa
(The International Union for Protection of Childrenhood), którego przewodnim celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie, szczególnie przed wojną, krzywdą i głodem.