W ubiegłą środę tj. 17 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Św. Patryka i choć świętowanie to w obecnych czasach za dużo powiedziane, to jednak w klasach I-III udało się przeprowadzić lekcje kulturowe dotyczące tego zielonego dnia, a i uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie na najbardziej zielone przebranie.

Szkoła również zyskała odrobinę symboli, które zawisły na szkolnym korytarzu.
Uczniowie klas starszych również przypomnieli sobie co nieco o narodowym święcie Irlandczyków, i podobnie jak uczniowie klas młodszych mieli okazję wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalne nakrycie głowy inspirowane świętem Patryka.

Bardzo dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a wyniki prezentujemy na zdjęciach poniżej.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego szkolnego bloga językowego Englishzonepsp10 i przeczytania postu o Dniu Św. Patryka, który przygotowali uczniowie obecnych klas 4a i 4b w zeszłym roku.

Link dostępny tutaj: https://englishzonepsp10.blogspot.com/2020/04/st-patricks-day.html

Czym jest uczenie się?

Uczenie się to proces wzmacniania połączeń pomiędzy komórkami nerwowymi, kształtowanie nowych sieci oraz łączenie ich ze sobą.

Mechanizm ten przebiega dzięki możliwościom ludzkiego mózgu, do jakich należy:

• umiejętność rejestrowania i przetwarzania informacji,
  • zdolność zapamiętywania, w czym ogromne znaczenie mają bodźce z zewnątrz,
  • regulacja pracy, od fazy rozluźnienia po stres czy zahamowanie.

Oczywiście, to nie wszystkie możliwości ludzkiego umysłu, którego pracy nie jest w stanie przebić żaden komputer. Żeby skutecznie się uczyć wystarczy wykorzystać te uwarunkowania w stosowanych przez siebie technikach.