Informujemy, że Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu uruchamia 48 wirtualnych gabinetów
na rzecz wspierania nauczycieli, rodziców i uczniów w okresie zdalnego nauczania i na czas trwania stanu epidemii. Zainteresowanych umawiać będą do wirtualnego gabinetu wytypowani pracownicy MCWE za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Szkoła udostępnia Państwu adresy elektroniczne specjalistów przydzielonych naszym uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom:

Sprawy, działania, problemy z jakimi zajmować się będą specjaliści w ich wirtualnych gabinetach:

Psycholodzy, pedagodzy:

• wsparcie psychologa, pedagoga szkolnego w prowadzeniu działań w trakcie nauki zdalnej, rozwiązywaniu problemów z dziećmi i uczniami,
  • indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne rodziców,
  • wsparcie dzieci i uczniów w ramach „kontaktu zaufania”,
  • nauczyciel zgłaszający się do gabinetu może skorzystać z asysty psychologa/pedagoga Poradni w kontakcie wirtualnym z rodzicem, uczniem,
  • monitoring wspierający postępów w procesie edukacyjnym uczniów będących na indywidualnej ścieżce kształcenia oraz w skomplikowanych i trudnych sytuacjach uczniów będących pod opieką poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Informacja:
Kontakt nawiązywany w wirtualnym gabinecie może dotyczyć indywidualnych, trudnych spraw dzieci
i uczniów będących pod opieka Poradni oraz pozostałych uczniów z trudnościami wszelkiego rodzaju, będącymi efektem izolacji, edukacji zdalnej, itd. Wsparcie będzie udzielane pedagogowi, psychologowi, nauczycielowi oraz rodzicom, których do psychologa/pedagoga skieruje nauczyciel/psycholog i pedagog szkolny.

Logopedzi:

• wsparcie nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w prowadzeniu działań terapeutycznych w formie kontaktu wirtualnego,
  • wsparcie rodziców pozostających w domu z dziećmi wymagającymi terapii logopedycznej,
  • prowadzenie zajęć terapeutycznych w zakresie możliwym na odległość.

Konsultanci oraz doradcy metodyczni:

• wsparcie nauczycieli w kształceniu na odległość,
  • współprowadzenie zajęć on-line,
  • doradztwo merytoryczne w tym zakresie oraz w zakresie form i metod kształcenia zdalnego nastawionego na realizację podstawy programowej,
  • prowadzenie wirtualnych zajęć pokazowych i otwartych,
  • wsparcie techniczne nauczycieli w zakresie stosowania narzędzi nauczania na odległość.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych.
Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.
Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i tak na próbę okazać komuś bezinteresowną życzliwość.