To bardzo kreatywna i relaksująca aktywność, która cieszy się coraz większą popularnością. Pomysł do tej zabawy w czasie zajęć na świetlicy szkolnej, zrodził się u nas dzięki dzieciom, które w czasie rozmów na temat wspomnień z wakacji wspominały o tym, że często zbierały kamyczki, które później malowały albo znajdywały w różnych miejscach, które odwiedzały w czasie tegorocznych wakacji. Również i nasza świetlica postanowiła dołączyć do wspólnej zabawy!

Na czym polega ta zabawa?

• Zbieranie kamieni: Na początku przygody z malowaniem kamyczków warto wybrać się na spacer i poszukać odpowiednich kamieni. Najlepiej sprawdzą się gładkie, płaskie kamienie o różnych kształtach i rozmiarach.
  • Mycie i przygotowanie: Zebrane kamienie należy dokładnie umyć i osuszyć. Często przed malowaniem warto je jeszcze przeszlifować papierem ściernym, aby uzyskać gładką powierzchnię.
  • Malowanie: Tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa! Do malowania kamieni najczęściej używa się farb akrylowych, które dobrze przylegają do kamiennej powierzchni. Można tworzyć dowolne wzory, od prostych rysunków po prawdziwe dzieła sztuki.
  • Zostawianie i szukanie: Po skończonej pracy, pomalowane kamienie można ukryć w różnych miejscach, np. w parkach, lasach czy na plaży. Inne osoby, które znajdą taki kamień, mogą zrobić zdjęcie i podzielić się swoim znaleziskiem w internecie lub ponownie ukryć kamień w innym miejscu.

Dlaczego warto malować kamyczki?

• Kreatywność: Malowanie kamieni to świetna okazja do rozwijania swojej wyobraźni i zdolności artystycznych.
  • Relaks: Tworzenie małych dzieł sztuki na kamieniach pozwala się zrelaksować i oderwać od codziennych problemów.
  • Pozytywna energia: Ukrywając pomalowany kamień, dajemy innym osobom powód do uśmiechu i radości.
  • Łączenie ludzi: Zabawa w malowanie kamieni często prowadzi do powstania nowych znajomości i wspólnych inicjatyw.

Dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Mali artyści – kolejny raz – zaskakują nas oryginalnymi pomysłami. Otóż uczniowie w czasie zajęć na świetlicy mieli dziś okazję zaprojektować własne  poszewki? To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych.

Zapraszamy do podziwiania kreatywności naszych uczniów.