STYPENDIUM SZKOLNE O CHARAKTERZE SOCJALNYM

Przekazujemy informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu dotyczące procedury przyznawania stypendium szkolnego w okresie świadczeniowym 2024/2025:

1. Rodzice składają wnioski w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, ul. Armii Krajowej 36 (pok. nr 5) w okresie od 1 lipca 2024 r. do 15 września 2024 r.
  2. W przypadku złożenia kompletnych wniosków od 1 do 31 lipca realizacja stypendium szkolnego będzie się odbywać w następujących miesiącach: wrzesień (za wrzesień, październik), grudzień (za listopad, grudzień), marzec (za styczeń, luty, marzec), czerwiec (za kwiecień, maj, czerwiec).
  3. W przypadku złożenia kompletnych wniosków od 1 sierpnia do 15 września realizacja stypendium szkolnego będzie się odbywać w następujących miesiącach: grudzień (za wrzesień, październik, listopad, grudzień), marzec (za styczeń, luty, marzec), czerwiec (za kwiecień, maj, czerwiec).
  4. Wnioski złożone po terminie bez uzasadnionej przyczyny będą rozpatrywane negatywnie. W szczególnie uzasadnionym przypadku prawo do stypendium zostanie ustalone począwszy od miesiąca złożenia wniosku.
  5. Przyznanie prawa do stypendium szkolnego będzie uzależnione od dochodu z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, a w przypadku utraty dochodu — z miesiąca złożenia wniosku (na dzień sporządzenia niniejszego pisma kwota dochodu wynosi maksymalnie 600,00 na osobę w rodzinie).
  6. W przypadku przyznania stypendium szkolnego w formie świadczenia pieniężnego wnioskodawca może być wezwany do MOPR i zobowiązany do udokumentowania poniesionych wydatków na cele edukacyjne do wysokości otrzymanego stypendium w danym roku szkolnym.
  7. W roku szkolnym 2024/2025 należy potwierdzić w szkole fakt, że świadczeniobiorca jest uczniem danej szkoły.
  8. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 77 4005981, 77 4005982, 77 4005983 lub na stronie internetowej, gdzie również znajdują się formularze wniosku oraz oświadczenia i zaświadczenia: