PRZYGODA Z BADMINTONEM….

Bartosz rozpoczął przygodę z badmintonem w wieku 8 lat, kiedy rozpoczął treningi w klubie LUKS „Victoria” Domecko. Pierwszym małym sukcesem było zdobycie w 2019 roku mistrzostwa Opola w mini – badmintonie, gdzie reprezentował naszą szkołę.

Później posypały się kolejne medale. Wielokrotnie stawał na podium w zawodach wojewódzkich i krajowych, zarówno w grze singlowej, jak i deblowej oraz mieszanej. W roku 2023 w grze podwójnej zdobył 9 miejsce.

W tym roku szkolnym razem z kolegami z klasy zdobył mistrzostwo Opola w badmintonie drużynowo. W 2024 roku otrzymał z rąk marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły powołanie do kadry wojewódzkiej w kategorii wiekowej U-17.

W 2023 i 2024 wygrał turniej kwalifikacyjny w singlu i był w finałach MP.

Bartoszowi gratulujemy wytrwałości i zacięcia sportowego oraz życzymy kolejnych sukcesów.

• II m. w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych- Badminton
    ( kat. U17 gra pojedyncza chłopców )-18.05.2024r. Częstochowa
  • III m. w Krajowym  Turnieju Juniorów Młodszych  w Badmintonie ( gra pojedyncza chłopców)
    10-11.02.2024r. Głubczyce,