ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

W naszej szkolnej społeczności, 23 lutego miała miejsce wyjątkowa inicjatywa związana z obchodami Światowego Dnia Walki z Depresją. Celem było podkreślenie, jak ważne jest zrozumienie depresji jako choroby, która wymaga uwagi i wsparcia, nie inaczej niż fizyczne dolegliwości.

Co się działo? 

  • Arteterapia: Uczniowie mieli okazję za pomocą pędzla i farb wyrazić swoje emocje, malując na maskach różne „oblicza” depresji. Ta kreatywna forma pozwoliła na otwarte wyrażenie uczuć i zrozumienie, że każdy może przeżywać różne stany emocjonalne.
  • Pogadanki psychoedukacyjne: Pod opieką naszego psychologa szkolnego, uczennice klasy 6b przeprowadziły serię krótkich, ale treściwych prezentacji na temat depresji. Rozmawialiśmy o tym, jak rozpoznać jej objawy, jak sobie radzić i jak ważne jest wsparcie otoczenia.

Nasze działania miały na celu rozwianie mitów i podkreślenie, że depresja to nie tabu – to coś, o czym można i trzeba rozmawiać. Zależy nam, aby każdy wiedział, że w naszej szkole nie jest sam ze swoimi problemami.

Ważne przesłanie: 

Przekazaliśmy uczniom, że poszukiwanie pomocy i otwarte rozmowy o swoich emocjach to znak siły, a szkoła jest miejscem, gdzie mogą liczyć na zrozumienie i wsparcie. Chcemy, aby wszyscy czuli się bezpiecznie, wiedząc, że mogą wyrażać swoje uczucia, bez obawy o ocenę.

Podziękowania: 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i otwarte serca. Razem tworzymy przestrzeń pełną empatii, zrozumienia i wsparcia. Pamiętajmy, że każdy z nas może być światłem dla kogoś, kto znajduje się w ciemności. Jesteśmy razem silniejsi w walce z depresją.

#ŚwiatowyDzieńWalkizDepresją #RazemMocniejsi #EmpatiaZmieniaŚwiat

Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Janik