Wyniki konkursu „Razem bezpieczni i w pełni świadomi” w związku z otwarciem wyniesionego przejścia w sąsiedztwie PSP 10.

W związku z wybudowaniem w sąsiedztwie naszej szkoły wyniesionego przejścia dla pieszych, nauczyciele Monika Szczepaniuk-Łysek, Edyta Wylegała oraz Rafał Kurpierz przeprowadzili konkurs plastyczny dla uczniów o tematyce bezpieczeństwa na drodze, a Komenda Miejska Policji w Opolu przekazała materiały edukacyjno-szkoleniowe. 

Dzieki temu uczniowie bezpiecznie będą mogli przechodzić przez ulicę, choć z tego rozwiązania skorzystają nie tylko najmłodsi.

Inwestycja została zrealizowana w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań: Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” z ok. 50 proc. wkładem z budżetu Opole.

W ramach konkursu plastycznego związanego z bezpieczeństwem na drodze, nauczyciele wyłonili łącznie 7 prac przyznając 1, 2 i 3 miejsce w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz 4-8, gdzie w starszych klasach zdecydowano wyłonić dwóch zwycięzców w ramach 3 miejsce. I tak:

  • 1 miejsce – Paweł oraz Amelia,
  • 2 miejsce – Tomasz oraz Julia,
  • 3 miejsce – Lena, Krzysztof oraz Juliusz.

Jedną z głównych nagród dla laureatów konkursu był udział w warsztatach w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oraz oprowadzenie przez edukatora artystycznego po wystawie. Nagrodę udało się przygotować dla zwycięzców z inicjatywy nauczycieli naszej szkoły 

Warsztaty odbył się 5 stycznia 2024 roku w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, na które uczniowie wybrali się pod opieką nauczycieli: Moniki Szczepaniuk-Łysek oraz Edyty Wylegaly. Warsztaty dla naszych laureatów poprowadziła artystka, wspaniały nauczyciel Ogniska plastycznego oraz „Plastyczniaka” w Opolu – Pani Patrycja. Zajęcia stanowiły doskonałą propozycję twórczego spędzania czasu. Uczniowie pod kierunkiem specjalisty mieli możliwość nawiązania kontaktu ze sztuką współczesną, oglądając ekspozycję, zwracając uwagę na podejmowane w niej tematy i poznając podstawowe zagadnienia z terminologii sztuki. W część praktycznej Dzieci próbowały swoich sił jako twórcy Zajęcia stanowią doskonałą propozycję twórczego spędzenia czasu. Dzieci pod kierunkiem edukatora nawiązują kontakt ze sztuką współczesną, oglądając ekspozycję, zwracając uwagę na podejmowane w niej tematy i poznając podstawowe zagadnienia związane z terminologią sztuki. W części praktycznej dzieci próbują swoich sił jako twórcy, tworząc Wesołe Miasteczko. Wspaniała i twórcza była zabawa!

Dziękujemy Pani Patrycjo za zaangażowanie i chęci.

Ale najważniejsze, że przyświecała wszystkiemu inicjatywa troski i poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów… Wszystkich 👍