ZAPROSZENIE NA 25 ROCZNICĘ…

Serdecznie zapraszamy na 25. rocznicę wystąpienia mieszkańców Opolszczyzny w obronie tożsamości wielokulturowego regionu i w obronie zachowania województwa opolskiego na mapie administracyjnej kraju. Obchody odbędą się 7 czerwca 2023 r. Poniżej list Prezydenta Miasta Opola.

W czerwcu bieżącego roku obchodzić będziemy 25. rocznicę wystąpienia mieszkańców Opolszczyzny w obronie tożsamości wielokulturowego regionu i w obronie zachowania województwa opolskiego na mapie administracyjnej kraju. Z inicjatywy ówczesnej redakcji Nowej Trybuny Opolskiej i Opolskiego Komitetu Obrony Opolszczyzny odbyło się wiele działań, w tym spektakularne akcje: „Brońmy swego Opolskiego” czy „Łańcuch nadziei”, utworzony przez mieszkańców od granicy do granicy województwa. Dzięki tym akcjom i staraniom wielu ludzi mieszkańcy województwa opolskiego mogą dziś cieszyć się z życia w swoim regionie.

Prezydent Miasta Opola oraz Marszałek Województwa Opolskiego zapraszają mieszkańców Opola, w tym uczniów opolskich szkół do uczczenia tej rocznicy i do udziału w dniu 7 czerwca (środa) 2023 roku w godzinach od 11.00 do 13.00 na Placu Wolności przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w przygotowanym wspólnym świętowaniu.

W programie zaplanowano spotkanie z ludźmi zasłużonymi dla utrzymania województwa opolskiego, między innymi z Dorotą Simonides Posłanką na Sejm i Senatorem Ziemi Opolskiej, Stanisławem Jałowieckim pierwszym Marszałkiem Województwa Opolskiego.

Odbędą się również warsztaty artystyczne prowadzone przez nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, w czasie których tworzyć będziemy żółto-niebieskie ozdoby, będzie fotobudka, malowanie buziek, występ orkiestry dętej, żółte i niebieskie baloniki, a także animacje i zabawy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i świętowania ważnej dla nas rocznicy.

Prezydent Miasta Opola

Arkadiusz Wiśniewski