W dniu 31.03.2023r. dwie uczennice naszej szkoły: Sabina Przybysz i Amelia Wasik wzięły udział
w Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych PISANKA 2023, który odbył się w siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Opolu.
Dziewczyny zajęły dwa pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej – gratulujemy!

Od 15 do 22 marca obchodziliśmy Tydzień Języka Polskiego w Dziesiątce. Mieliśmy okazję pochwalić się swoimi zdolnościami, talentami, odkrywając równocześnie życie i twórczość naszej Noblistki. Poznawaliśmy nowe słowa, a także popisywaliśmy się znajomością ortografii i interpunkcji. Każda klasa przygotowała kolaż inspirowany wierszem Wisławy Szymborskiej.
Ściany szkoły ozdabiały cytaty z fragmentami wierszy poetki oraz trudne słowa,
które staraliśmy się zapamiętać i używać 🙂
Ci z nas, którzy mają zdolności plastyczne, mieli okazję dorysowywać portrety. Doskonałą zabawą okazało się także pozowanie do zdjęć, zgodnie z oryginalnymi fotografiami pani Wisławy,
które wyszukaliśmy w Internecie. W chwilach zadumy siadaliśmy w kąciku poetyckim z tomikiem Szymborskiej.
Tyle się działo…

Nasz wysiłek został nagrodzony uroczystym podsumowaniem rywalizacji i wręczeniem nagród.