Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wycieczce w ramach projektu „Tłumaczymy Żywioły”. Tym razem była to wycieczka do Planetarium w Chorzowie.

Podczas wycieczki uczniowie przenieśli się w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, z których mogli dowiedzieć się m.in.: Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu?  Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Co można zobaczyć na niebie gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem?

Ponadto uczniowie wzięli udział w pokazie, podczas którego zaprezentowane zostało jak działają prawa Keplera, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień.