Dzień Ziemi

W tym roku postanowiliśmy nauczyć się skutecznie segregować śmieci w całej szkole:)

W klasach I – VIII oraz wśród wszystkich pracowników szkoły prowadzimy konkurs na najlepiej segregującą śmieci grupę. Konkurs trwa tydzień. Oceniamy czy śmieci są wyrzucane zgodnie z zasadami segregacji.

W klasach I-III przeprowadziliśmy konkurs plastyczny „“Moje pomysły na zmniejszenie ilości wyrzucanych śmieci w domu i szkole”  a w klasach starszych zadanie plastyczne „Drugie życie śmieci”

W klasach IV – VIII przeprowadziliśmy między przedmiotowy konkurs przyrodniczy „I ty możesz zostać naukowcem”. Przedstawiciele klas rozwiązywali grupowo zadania teoretyczne, praktycznie przeprowadzali doświadczenie, szukali sposobów na zminimalizowanie ilości wyrzucanych śmieci w domu i szkole oraz rozpoznawali obiekty przyrodnicze.

Wkrótce ogłosimy wyniki.