Dzień Świętego Patryka

Dzisiaj tj. 17.03 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka-patrona Irlandii.
Szkolny korytarz został udekorowany plakatami tematycznymi oraz zielonymi koniczynami a także podobiznami skrzata Lepreachuna. W tym dniu panuje wszędzie zielony kolor.

W Irlandii a także innych krajach odbywają się parady ludzi ubranych na zielono-symbol Świętego Patryka, spotkania towarzyskie w pubach, gdzie serwuje się zielone piwo.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki w tym dniu rzeka Chicago River jest barwiona na zielono.
Uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na zielono i wzięli udział w zabawie z języka angielskiego „Escape room”.

Uczniowie byli podzieleni na trzy grupy i każda z nich miała odnaleźć ukrytą na korytarzu koniczynę z numerem. Następnie uczniowie mieli do wykonania 8 zadań ( np. odczytać zaszyfrowane słowa, znaleźć słowa w wykreślance).