Pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży

Od 1 maja 2021r. rozpoczyna działalność nowy Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży przy Fundacji Dom.

Świadczone wsparcie jest bezpłatne (w ramach kontraktu z NFZ).

Kompleksowa opieka oparta będzie na pracy terapeutycznej w Ośrodku i w środowisku dziecka,
współpracy z instytucjami edukacyjnymi (szkoły, przedszkola, itp.), specjalistycznymi ośrodkami diagnostycznymi oraz ośrodkami wsparcia (poradnie psychologiczno –pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej oraz każda placówka mająca realny wpływ na poprawę funkcjonowania Rodziny).

Nasz ośrodek działa w ramach pierwszego poziomu referencyjnego. Oznacza to, że udzielamy wsparcia psychologicznego, psychoterapeutycznego oraz środowiskowego. Nie wymagamy skierowań do specjalistów.

Kto udziela wsparcia w Ośrodku?

Zespół psychologów, psychoterapeutów oraz terapeuta środowiskowy wspierających bezpłatnie dzieci
i młodzież uczącą się do 21 roku życia oraz ich Rodziny.

Dla kogo jesteśmy?

• dla osób w kryzysie,
  • dla osób mających trudności w relacjach z rówieśnikami czy też najbliższymi,
  • dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami zachowania,
  • dla rodziców/opiekunów odczuwających trudności wychowawcze.

Jak wygląda pierwsza wizyta

Będzie to wizyta diagnostyczna podczas, której zostanie przeprowadzony wywiad pozwalający na rozpoznanie potrzeb i odpowiedni dobór wsparcia.
Następnie pacjent zostanie przekierowany do odpowiedniego specjalisty.

Rejestracja Osobiście: od poniedziałku do piątku 7.00-15.00.

Fundacja DOM
ul. Szymanowskiego 1, 45-724 Opole