Akcja – Dzień Ziemi w PSP 10 w Opolu

Z okazji Dnia Ziemi w naszej Szkole odbywa się cykl działań realizowanych na poziomie klas I-III oraz klas wyższych.

W dniu 22 kwietnia najmłodsi uczniowie wezmą udział w spotkaniu organizowanym w formie on-line. Wysłuchają prezentacji, którą przygotowała dla nich uczennica klasy szóstej: „Zapylacze i ich ochrona”.

Wszystkich uczestników tego spotkania serdecznie zapraszamy do dyskusji poświęconej ratowaniu zwierząt, w tym zapylaczy!

W najbliższych dniach najmłodsi przystąpią także do wysiewania nasion (lub cebulki) do doniczek, obserwując w czasie ich kiełkowanie i wzrost. Zwieńczeniem działania będzie zebranie rozwiniętych roślin i posadzenie ich w szkolnym ogródku.

Dla uczniów klas I-III w ramach naszej akcji zorganizowany zostanie również konkurs plastyczny pod nazwą: „Jak chronić pszczołę miodną”, którego celem jest uwrażliwienie nas wszystkich na kwestię ochrony pszczoły miodnej. O szczegółach konkursu poinformujemy wkrótce.

Uczniowie klas wyższych przystąpią do naszej akcji uczestnicząc w dyskusjach i rozmowach na lekcjach przyrody i biologii oraz w czasie spotkań pozalekcyjnych. W klasach IV-V rozważać będziemy o kondycji
Morza Bałtyckiego ( w tym o ssakach Bałtyku i zagrożeniach różnorodności Bałtyku).

Natomiast uczniowie klas VI – VIII porozmawiają na temat zagrożeń bioróżnorodności, wyborów konsumenckich, konieczności zmiany postaw społecznych w zakresie podejścia do tematu ochrony bioróżnorodności, w tym – mody na „bycie eko”.

Poniżej prezentujemy plakaty i rysunki popularyzujące naszą akcję, które wykonali uczniowie klasy IIa i IIIb.

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI ZA NASZA PLANETĘ ZIEMIĘ!!!