Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu we współpracy z Opolską Szkołą Ćwiczeń zapraszają rodziców i nauczycieli do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Tym razem porozmawiamy o zjawisku nadmiernego i szkodliwego używania telefonu komórkowego, czyli fonoholizmie.

Spotkanie poprowadzi w ramach Opolskiej Szkoły Ćwiczeń Pan Bartosz Mirucki, analityk zachowań dzieci młodzieży w sieci oraz wykładowca z WSZiA w Opolu.

Zapraszamy już w środę, tj. 10.03.2020r., o godzinie 18.00.

Najpóźniej wtorek, 9 marca, otrzymacie Państwo przez e-dziennik link oraz instrukcję jak dołączyć do wideokonferencji.

Dzień Kobiet – święto, w którym za czasów PRL wręczano paniom słynne goździki, wciąż jest chętnie obchodzone w naszym kraju.

Dzień Kobiet obchodzony jest na całym świecie od ponad 100 lat. Pierwszy raz swoje święto kobiety celebrowały jednak nie 8 marca, a 28 lutego 1909 roku.
Geneza tego wyjątkowego dnia związana jest z ruchami robotniczymi, które narodziły się w Europie
i Ameryce Północnej na początku XX wieku.

Po okresie PRL święto utraciło swój propagandowy charakter, a wielu uważa je za relikt minionej epoki.

Nadal jednak to doskonała okazja, by wyrazić szacunek i docenić kobiety – nie tylko z najbliższego
otoczenia, ale wszystkie napotkane tego dnia.