Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony 9 -tego lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).
Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.
Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci
i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Zapraszam wszystkich na transmisję konferencji DBI o godz. 17:00 – dostępnej pod linkiem:

https://www.saferinternet.pl/dbi/transmisja-konferencji-dbi.html

Rodziców jak i uczniów oraz nauczycieli zachęcam do udziału w specjalnych webinarach Polskiego Centrum Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu!

Ich celem jest prezentacja konkretnych narzędzi i tematów, które mogą być wykorzystane do edukacji o bezpieczeństwie w sieci.

Webinary będą odbywać się w lutym i marcu we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.00 (czas trwania spotkań online – ok. 1 godziny).

Na każdy z webinarów można rejestrować się osobno klikając przycisk „PRZEJDŹ DO REJESTRACJI”
pod linkiem:
https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html