Postać misia o małym rozumku, który wraz z przyjaciółmi zamieszkuje Stumilowy Las, znają dzieci
na całym świecie. Bohater książek stał się natchnieniem dla twórców filmowych.

Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci ze świata bajki. Jego wizerunek możemy znaleźć na ubrankach, zabawkach, pościeli i wielu gadżetach dla najmłodszych.

Trochę historii:

Pierwowzorem misia była ulubiona pluszowa zabawka Krzysia, czego dowodem są fotografie, na których chłopiec jest ze swoim niedźwiadkiem. Niewątpliwie stało się to inspiracją dla A. A. Milne’a do napisania opowieści z misiem w roli głównej.

Ciekawa jest też historia imienia książkowego misia, który początkowo nazwany został Panem Edwardem Niedźwiedziem, a dopiero syn pisarza zmienił mu imię na Winnie.

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali się z  historią misia, a także malowały portrety Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
Oczywiście wykazali się dużą inwencją twórczą… zresztą sami zobaczcie.