Międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.
Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania.
Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych.

Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników
konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Gratulacje dla uczniów Naszej szkoły!!

Pomimo trudnych warunków, ze względu na nauczanie zdalne, uczniowie nie rezygnują z rozwijania swoich pasji i zainteresowań. W ramach poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń uczniowie wzięli udział w konkursie programistycznym PixBlocks Challange.

Dwóch uczniów PSP10 w Opolu, wśród kilkuset uczniów szkół podstawowych, zakwalifikowało się do półfinału a tymi uczniami są:

1. Hanna Kordek – klasa 6
  2. Bartosz Zamirski klasa 5
  3. Piotr Car klasa 5
  4. Szymon Krzywda klasa 4
  5. Bartek Kordek – klasa 3
  6. Sabina Przybysz klasa 3
  7. Kacper Krzywda klasa 2

Podczas eliminacji musieli wykonać 20 zadań o różnym poziomie trudności. Niektóre zadania wymagały wiedzy, którą musieli zdobyć samodzielnie, ale i z nimi nasi uczniowie poradzili sobie na medal.

Cieszymy się, że uczniowie chętnie biorą udział w konkursach i sprawia im to ogromną radość.

W dniu 5 grudnia odbędzie się półfinał, podczas którego uczniowie w godzinach od 9:00 do 14: 00
będą rozwiązywali zadania.

Wszyscy mocno trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczestników.