Okazuje się, że ucząc się z przerwami rozwijamy pamięć długotrwałą.
Informacje zapamiętane w tym trybie zostaną z nami dłużej, niż gdybyśmy uczyli się bez przerwy.

Ciągła nauka po prostu się nie opłaca. Tylko wypoczęte ciało i umysł są w stanie wykorzystywać większość swojego potencjału. Zamiast niepotrzebnie marnować energię, po raz trzeci czytając to samo zdanie, czy po raz kolejny powtarzając jakieś zdanie po angielsku i nie rozumiejąc z niego ani słowa, po prostu zrób sobie przerwę. Zamiast zmuszać się do wydajniejszej pracy, zostaw fiszki, książki i odpocznij.

Co możesz zatem zrobić dla siebie i dla swojego umysłu? Jak dobrze odpoczywać:

1. Planuj odpoczynek
  2. Zmień otoczenie
  3. Zmieniaj aktywności
  4. Sprawdź i zmień (jeśli trzeba) swoje radykalne przekonania na temat pracy i odpoczynku

W załączniku umieszczony został modelowy rozkład dnia, prześledź go a następnie spróbuj
ułożyć własny – powodzenia.

Witajcie ponownie kochani anglomaniacy!

Powróciliśmy z naszym blogiem:

W tym roku działaniem na blogu zajęła się klasa 5a, która w ramach zajęć „Angielski od a do z” poznaje, a następnie przygotowuje dla Was ciekawostki dotyczące krajów anglojęzycznych.

W zeszłym roku klasy 3a i 3b (tegoroczne 4a i 4b) świetnie wywiązywały się ze swojego zadania – powstało wiele wspaniałych postów oraz związanych z nimi projektów artystycznych o zwyczajach i tradycjach oraz kulturze Wielkiej Brytanii.

Tegoroczne tematy, którymi zajmiemy się z klasą 5a dotyczyć będą głównie Stanów Zjednoczonych Ameryki, czasem jednak będziemy wracać na moment do Wielkiej Brytanii, bo w końcu oba kraje łączy j. angielski.

Już teraz odwiedźcie naszego bloga, znajdziecie na nim najnowszy post o Święcie Dziękczynienia oraz poprzednie posty o wyborach prezydenckich w USA oraz kilka dodatkowych ciekawostek o Guy Fawkes Day oraz o Halloween.

Serdecznie zapraszamy do zgłębiania wiedzy o krajach anglojęzycznych razem z nami!

Już niebawem nowe posty dotyczące Stranów Zjednoczonych.

Greetings and best wishes from 5a and Mrs. Agnieszka B.

W załączniku umieszczone zostały Zarządzenie Nr OR-I.0050.570.2020 Prezydenta Miasta Opola z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2021/2022 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także oddziałów sportowych i oddziałów dwujęzycznych klas wyższych niż klasa pierwsza publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Opole jest organem prowadzącym.