10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża.

Jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w naszej pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z nieodzownym jabłkiem na kolczastym grzbiecie. Doskonale wiedzą o tym pierwszoklasiści Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu, którzy w ramach zajęć „Plastyczne Inspiracje” wykonali własne jeże („Jeże z łapek” oraz „Makaronowe jeże”).

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. To niech jeże smacznie śpią, a dzieci o nich cały czas pamiętają!

Pragniemy podziękować wszystkim Dzieciom za zaangażowanie i przepiękne wykonanie, w tym również Rodzicom za wsparcie pociech i dołączenie do wspólnej zabawy plastycznej.

Zapraszamy do oglądania galerii prac uczniów klasy I A oraz I B.