Zwierzaki cudaki

Wakacje to wyjątkowa okazja do rozwijania swojego poczucia humoru. Umiejętność dostrzegania rzeczy śmiesznych, zabawnych jest bardzo ważna. Ułatwia nam życie, pozwala pokonać stres
i sprzyja relacjom z rówieśnikami. Niestety, gotowej recepty na poczucie humoru nie ma.
Być może przyda się odrobina spontaniczności i patrzenie na codzienne sprawy z innej perspektywy, z przymrużeniem oka. Najważniejsze, by otworzyć się na zabawę.

Można bawić się słowami albo obrazami. Proponujemy zabawę plastyczną pod nazwą: „Zwierzaki −  cudaki”. Naprawdę, niewiele potrzeba, by rozśmieszyć siebie albo znajomych rysunkiem zwierzaka – cudaka.

Na początek potrzebne są 2 zdjęcia, które przedstawiają czworonogi albo dwunogi, np.: psa i rekina lub kota i świnkę. Narysuj je tak, jak potrafisz, każde zwierzę na osobnej kartce. Następnie wytnij postaci zwierząt i podziel je na dwie części (najlepiej na pół). Teraz wystarczy połączyć ze sobą wybrane połówki według własnego pomysłu i nazwać tak powstałe zwierzę w dowolny sposób.
W tym celu można zestawić ze sobą nazwy zwierząt i skracać je tak, jak chcemy (np. piesorekin, świniokot, mewopies, kaczosłoń, pandokrowa).

Inne zabawy z rysunkami zwierząt znajdziecie w Internecie.