23 czerwca – Dzień Taty

W ten piękny i radosny dzień chcemy złożyć wszystkim TATUSIOM najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze swoich dzieci.

Każdy pamięta, kiedy jest Dzień Matki, ale czy pamiętacie o Dniu Ojca?

W Polsce dzień wszystkich Tatusiów przypada właśnie dziś, czyli 23 czerwca. Dzień ten obchodzony jest w Polsce już od kilkudziesięciu lat i jest coraz bardziej znany. Po raz pierwszy polscy ojcowie świętowali w 1965 r.
Święto to zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych w 1910 r. jako odpowiedź na Dzień Matki i ma być wyrazem szacunku i wdzięczności dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców.
Mawia się, że „Ojcem może być każdy, ale tylko ktoś wyjątkowy może być tatą”. Tata to pierwszy bohater Syna i pierwsza miłość Córki, jest w życiu dziecka tak samo ważny jak mama, dlatego powinno się celebrować święto tatusiów. Dzień Taty to czas, aby specjalni ludzie w naszym życiu wiedzieli, jak bardzo ich kochamy. Ręcznie robione ozdoby, smakołyki i prezenty są najlepsze… zwłaszcza, gdy są wykonane przez dziecko dla wyjątkowego mężczyzny w jego życiu. Dostając taki własnoręcznie wykonany prezent, na pewno Tata poczuje się wyjątkowo, dlatego zachęcamy Was do wykonania własnoręcznie laurki, której przykład możecie znaleźć w załączniku pt. Laurka dla Taty.

W załączniku pt. Wiersz-życzenia z okazji Dnia Taty – znajduje się kilka wierszyków-życzeń o tematyce dzisiejszego święta. Możesz ładnie nauczyć się ich czytać lub nawet nauczyć się ich na pamięć bądź wydrukować lub pięknie przepisać do laurki dla Taty.

Możesz także przygotować dla taty słodki deser – kilka pomysłów znajduje się w linku:
https://www.youtube.com/watch?v=PRfBLOmpNUo

A podczas wspólnych zabaw z Tatą w dniu jego święta puść całą listę piosenek o Nim.

Z Tatą lubię spędzać czas
List do Taty
Tata jest potrzebny
Mój Tata