PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W KRAKOWIE

Uczniowie klasy 1b wraz z nauczycielami Joanną, Dominkom, Moniką udali się na wycieczkę do Krakowa. Podczas wycieczki mieliśmy okazję zdobycia ciekawych informacji na temat starej części Krakowa.

Zwiedziliśmy muzeum Szopek krakowskich w Krzysztoforach. Uczniowie od przewodnika Pana Kamila dowiedzieli się, że pałac w którym mieści się muzeum często zmieniał swoich właścicieli i lokatorów (mieszkał tam po abdykacji Jan Kazimierz, Józef Poniatowski). Jak również o skarbie ukrytym przez czarnoksiężnika Krzysztofa w lochach.

Opowiadał nam z magicznymi elementami legendy krakowskie (o smoku Wawelskim i Skubie, o skarbach Krzysztoforskich, o wieżach w kościele Mariackim, o zaczarowanych gołębiach krakowskich, o Panu Twardowskim, o krakowskim hejnale).

Następnie, ruszyliśmy na rynek. Tam zwiedziliśmy Kościół Mariacki oraz wysłuchaliśmy sławnego hejnału. Kościół zachwycił nas swoimi misternymi zdobieniami. Kolejnym punktem były Sukiennice, w których oglądaliśmy pięknie wykonane ozdoby i zakupiliśmy pamiątki dla bliskich. 

Wycieczka była dla nas bardzo ciekawa i pełna przygód. Mogliśmy zdobyć nową wiedzę i zobaczyć wiele interesujących miejsc.

Dziękujemy Panu Kamilowi za ciekawe opowieści i wiedzę, którą nam przekazał.