ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dnia 11 października w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jesteśmy przekonani, że zdrowie psychiczne jest równie ważne jak nasza wiedza z różnych przedmiotów, dlatego razem świętowaliśmy i uczyliśmy się, jak zadbać o nasze umysły. Tego dnia wszyscy uczniowie mieli okazję doświadczyć w praktyce,  jak dbać o stan psychiczny w szerokim tego słowa znaczeniu. Zorganizowano warsztaty, które koncentrowały się na ważnych obszarach życia, takich jak budowanie zdrowych relacji międzyludzkich, aktywność fizyczna, rozpoznawanie własnych potrzeb oraz znaczenie odpowiedniej diety. 

Przez cały dzień prowadzono fascynujące eksperymenty, które pokazywały, jak negatywne myśli wpływają na nasze samopoczucie oraz jak sobie z nimi radzić. Nasi uczniowie mogli podzielić się swoimi negatywnymi emocjami i sytuacjami, których chcieliby pozbyć się, korzystając z naszej szkolnej „pralni emocji”. 

W klasach I-III nie zabrakło także zdrowych, kolorowych sałatek, które pomagają nam utrzymać zdrową dietę i cieszyć się energią na co dzień.

We wszystkich klasach wychowawcy we współpracy z uczniami i rodzicami zorganizowali kąciki wyciszenia lub ścieżki sensoryczne, zapewniając tym samym możliwość odpoczynku, relaksacji i tzw. oddechu od codziennych trosk. Na lekcjach wychowania fizycznego oraz na przerwach międzylekcyjnych zadbano o wyciszenie organizmu, rozwijanie wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej dzieci i młodzieży oraz  kształtowano poczucie rytmu.

Śmiało można powiedzieć, że był to dzień pełen uśmiechów i pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i pomogli uczynić naszą szkołę miejscem, gdzie nie tylko zdobywamy wiedzę, ale także uczymy się o siebie dbać. Pamiętajmy, że nasze zdrowie psychiczne jest naszym największym skarbem – dbajmy o nie każdego dnia!
#DzieńZdrowiaPsychicznego #DbajmyOSiebie #ZdrowyUmysłZdroweŻycie