WIKTOR CHOTOMSKI – PRZYGODA Z PIŁKĄ…

Wiktor rozpoczął przygodę z piłką w wieku niespełna 4 lat. Całą swą dotychczasową  „karierę” związał z klubem Odra Opole.  Zawodnik swoje umiejętności piłkarskie rozwijał w Akademii Odra Opole.
W klubie zauważono potencjał i dostał szansę na treningi ze starszym rocznikiem 2009. Nie odbiegał poziomem, co zaowocowało bramką w zwycięskim sparingu z Widzewem Łódź , a także bardzo dobrą grą w meczu również zwycięskim z Hradec Kralove.
W tym sezonie z drużyną u-13 zdobył mistrzostwo Opolskiej Ligi Młodzika.

Wiktor jest reprezentantem kadry wojewódzkiej u–13, swoją przygodę z piłką w kadrze OZPN rozpoczynał na pozycji obrońcy. W ostatnim czasie trener kadry przestawił go na funkcję napastnik-skrzydłowy, co zapoczątkowało zdecydowany postęp młodego zawodnika.

W kadrze OZPN zagrał we wszystkich meczach eliminacyjnych o puchar Kazimierza Górskiego, zawodnik miał duży wkład w wygranych meczach, strzelał i asystował przy bramkach. Drużyna województwa Opolskiego awansowała do finałowego turnieju mistrzostw Polski u-13, który odbędzie się w dniach 26 czerwca do 1 lipca na Podkarpaciu. Turniej jest nieoficjalnym przeglądem najlepszych zawodników Polski rocznika 2010.

W lutym obecnego roku dużym wyróżnieniem dla młodego zawodnika było powołanie przez PZPN na tygodniowe zgrupowanie najlepszych zawodników Polski rocznika 2010 tzw. ZAMO (zimowa akademia młodych orłów). 

W nowym sezonie Wiktor będzie rozwijał swoje umiejętności piłkarskie w trampkarzach Odry Opole u-14.