OD ZIARENKA DO BOCHENKA…

26 kwietnia klasa Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do piekarni w Zębowicach oraz do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Wiemy z czego i jak piecze się chleb. Wiemy jak wygląda nowoczesna piekarnia.

Oglądaliśmy film „Chleb” przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś. Uczestniczyliśmy w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego.

Braliśmy udział w zajęciach „Lekcja w dawnej klasie szkolnej „, poznaliśmy historię nauczania oraz zwyczaje panujące przed laty w szkołach, oglądaliśmy dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory, każdy miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko, których pomysłowość zadziwia i zaskakuje każdego zwiedzającego.

Polecamy odwiedzić te miejsca 🙂