Ekologiczna rewolucja zaczyna się w domu

25.10.2022 r. uczniowie klasy 4a, wzięli udział w warsztatach ekologicznych na temat „Ekologiczna rewolucja zaczyna się w domu” organizowanych przez Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji
w Opolu.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo w domu segregować odpady oraz dlaczego należy to robić. Ponadto dowiedzieli się co to jest recykling, poznali jego symbol,
a także dowiedzieli się co można wytworzyć z prawidłowo segregowanych „śmieci”.

Ponadto uczniowie nauczyli się również ekologicznej piosenki, która pomoże im w codziennej segregacji.
Ponadto mogli się dowiedzieć jak dużo czasu potrzeba, by niektóre odpady się rozłożyły, sprawdzić swoją wiedzę podczas gier edukacyjnych oraz zaproponować ekologiczne rozwiązania jakie można zastosować w domu, aby być bardziej EKO.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza, będzie stosowana w codziennych sytuacjach, zarówno w domu, jak i w szkole, i wszyscy będziemy dążyć do bycia EKO.