Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

5 maja 2022 roku w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji  uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy 8b pod kierunkiem wychowawczyni pani Moniki Kałuży i pani Ewy Martynowicz-Chłopeckiej.

Na początku usłyszeliśmy Koncert a-moll Antonio Vivaldiego na skrzypce w wykonaniu uczennicy klasy 6a, naszej nowej koleżanki z Ukrainy.
Zagrała również na skrzypcach hymny narodowe Polski i Ukrainy.

Następnie uczeń klasy 8b zaśpiewał Balladę majową Starego Dobrego Małżeństwa, wprowadzając widownię w poetycki majowy nastrój. Narrator z 8b przywitał zebranych i wprowadził poczet sztandarowy szkoły.

Właściwa część akademii rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Nasi najstarsi uczniowie przedstawili wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją Trzeciego Maja.
W trakcie występu zaśpiewano Mazurek Trzeciego Maja oraz Polonez Trzeciego Maja, ósmoklasistów wspomogło swoimi głosami czworo dzieci z klasy 5a.

Uczniowie wyrecytowali piękne wiersze, które pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczały wielu wzruszeń. Słowa utworu Jana Pietrzaka Taki kraj w wykonaniu występujących długo pozostaną w naszej pamięci.

Ostatni utwór Sen o Warszawie zaśpiewała uczennica z 5a, ta drobna dziewczynka siłą swojego głosu skradła serca słuchaczy.

Po występach artystycznych pani Monika Kałuża podziękowała uczniom, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.