Dzień Kobiet z Robotyką

8 marca klasa III uczestniczyła w zajęciach z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon. Zadaniem dzieci, było dowiedzieć się jaki jest ulubiony kolor każdej z koleżanek z klasy. Zaprogramowany przez dzieci robot, poruszał się do wskazanego punktu, zmieniając kolor czułek na ten wymieniony przez dziewczynki. Podczas podróży Photona, chłopcy wręczyli kwiaty w ulubionych kolorach dla koleżanek i pań z klasy.

Ozobot, mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania gościł na zajęciach w świetlicy. Za pomocą puzzli układaliśmy trasę do przebycia przez robota. Dzieci musiały ocenić i dopasować odległość kodu od skrzyżowania dróg, prawidłowe umieszczenie kodu na trasie czy właściwy kształt trasy zbudowanej z puzzli do ozobota.