Konkurs – Poznaj Puszczę Białowieską

Kto jest królem puszczy białowieskiej? Jakie są warstwy lasu? Ile rysi żyje w puszczy? Jaka jest jej historia?

Na te i inne pytania odpowiedź poznają uczestnicy konkursów organizowanych przez portal puszcza.tv. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, szkół leśnych i nauczycieli.

Zachęcamy do udziału!

Udział w konkursach w praktyczny sposób pozwoli uczniom, nauczycielom, a także rodzicom na lepsze poznanie walorów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej.

Przedsięwzięcie to jest uzupełnieniem programu nauczania przedmiotu przyroda, geografia i biologia.

Zaplanowano 14 konkursów skierowanych do czterech grup adresatów:

• uczniowie szkół podstawowych z całej Polski,
  • uczniowie szkół z terenów powiatów, na których znajduje się Puszcza Białowieska,
  • nauczyciele z całej polski,
  • uczniowie szkół leśnych.

Pierwsza grupa
– uczniowie szkół podstawowych z całej Polski.

Tematyka konkursów:

1. „Cała Polska parkiem białowieskim w fotografii” – wykonanie fotografii na terenie Polski fauny lub flory, która występuje także w Białowieskim Parku Narodowym.
  2. „Warstwy lasu na plakacie Puszczy Białowieskiej” – wykonanie plakatu prezentującego rośliny tworzące warstwy lasu na przykładzie Puszczy Białowieskiej.
  3. „Prastara puszcza i oddziaływanie człowieka i zjawisk pogodowych” – wykonanie prezentacji na temat oddziaływania człowieka i zjawisk pogodowych na Puszczę Białowieską.
  4. „Zakochaj się w puszczy” – napisanie opowiadania lub artykułu o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy Białowieskiej.

Więcej informacji na stronie:

Jeszcze raz Państwa zachęcamy do wzięcia udziału.

W załączeniu przekazuję list w tej sprawie Wojciecha Kondrata, Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw inicjatyw społecznych w zakresie edukacji i nauki.