Dyktando Zimowe

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom, a także dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.)
i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r.

W tym czasie w portalu będą stopniowo publikowane kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich 100!
Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów.
Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda – im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów.
Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogły wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty https://relaksacyjne.pl/pl/.

Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka.
Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe.

Organizator zadbał o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż.

Duże zainteresowanie serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem:
https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe