Zagrożenia w cyberprzestrzeni

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu we współpracy z Opolską Szkołą Ćwiczeń zapraszają rodziców i nauczycieli do udziału w cyklu wideokonferencji poświęconych problemom związanym z funkcjonowaniem dzieci i młodzieży w przestrzeni wirtualnej.

Spotkania poprowadzi w ramach Opolskiej Szkoły Ćwiczeń Pan Bartosz Mirucki, analityk zachowań dzieci młodzieży w sieci oraz wykładowca z WSZiA w Opolu.

Pierwsza wideokonferencja odbędzie się już w środę, tj. 21.10.2020r., o godzinie 18.00 i poświęcona będzie kwestii bezpiecznego korzystania z Internetu.
Uczestnicy spotkania będą mogli spojrzeć z nowej strony na zachowania społeczne w sieci, a także zagrożenia związane z kradzieżą danych osobowych. Dowiedzą się również jak działają programy VPN, jak uzyskać dostęp do danych przechowywanych przez Facebook i Google oraz w jaki sposób kontrolować i zarządzać bezpiecznymi hasłami.
Przede wszystkim jednak poznają reguły i zasady wspólnej koegzystencji w sieci z dzieckiem.

Najpóźniej w dniu 19.10.2020 otrzymacie Państwo przez e-dziennik link oraz instrukcję jak dołączyć do wideokonferencji.

Materiały z warsztatów w formie linku do prezentacji Google zostaną przesłane zainteresowanym uczestnikom na e-mail.

Poniżej link zachęcający do udziału w wideokonferencji: