Informacje
Procedury uzyskania opinii o zindywidualizowanej ścieżce kształcenia PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

poniżej została załączona do pobrania i zapoznania się informacja odnośnie procedury dotyczącej organizowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej zindywidualizowanej ścieżki kształcenia.

Attachments:
Download this file (Procedura.pdf)Procedura.pdf[ ]540 Kb

Dni wolne i kalendarz 2019/2020 PDF Drukuj Email

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej,

Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego określił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

31 października 2019 r.

2 i 3  stycznia 2020 r.

21, 22, 23 kwietnia 2020 r. (egzamin ósmoklasisty)

12 czerwca 2020 r.

Dzień Patrona - Sienkiewiczada (termin zostanie podany później).

Kalendarz znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/kalendarz-roku-szkolnego-20192020

Ubezpieczenie NNW dzieci na rok 2019/2020 PDF Drukuj Email
  • Informacje ogólne

Najczęściej spotykana definicja nieszczęśliwego wypadku: nagłe (gwałtowne) zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną (mającą swoje źródło poza organizmem ludzkim), w następstwie którego ubezpieczony, niezależnie od swej woli, doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł.

Jak podaje MEN, w roku szkolnym 2017/2018 placówki oświatowe w Polsce zarejestrowały 54 459 wypadków (najczęściej skręcenia, stłuczenia i złamania kończyn). Istnieje jednak bardzo duża liczba wypadków niezgłaszanych przez rodziców placówkom oświatowym.

Ubezpieczenie NNW jest dobrowolne, jednak warto je wykupić. Do rodzica należy decyzja, gdzie i jak ubezpieczy swoje dziecko, gdyż placówka oświatowa od 2018 r. nie pośredniczy w zawieraniu ubezpieczenia.

• Kiedy przysługuje odszkodowanie

Odszkodowanie przysługuje, gdy dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, ale nie tylko wtedy. Ubezpieczenie może również obejmować świadczenia niezwiązane bezpośrednio z wypadkiem, np. z  tytułu zdiagnozowania ciężkiego zachorowania czy pobytu w szpitalu w wyniku choroby.

• Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty ubezpieczenia

Oferty ubezpieczycieli mogą znacząco różnić się od siebie, dlatego wybierając ofertę ubezpieczenia należy wziąć pod uwagę:

1.    Sumę ubezpieczenia.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu, gdyż im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie. Przykładowo przy sumie ubezpieczenia 10 000 zł za 1% trwałego uszczerbku przysługuje 100 zł odszkodowania, natomiast przy sumie ubezpieczenia 50 000 zł za 1% trwałego uszczerbku przysługuje 500 zł.

2.    Czas ochrony.

Ochrona powinna być udzielana 24 godziny/dobę.

3.    Miejsce ochrony.

Wszystkie kraje, w tym: pobyt w placówce oświatowej, w czasie wycieczek szkolnych oraz prywatnych wyjazdów, w domu, w czynnościach życia prywatnego. Ograniczenia do terenu Polski mogą dotyczyć niektórych ryzyk np. szpitalnych czy zwrotu kosztów.

4.    Włączenie do zakresu uprawiania sportów w pozaszkolnych klubach, w tym sportów wyczynowych.

5.    Dopasowanie oferty do wieku i potrzeb dziecka – inna oferta będzie dla dziecka w żłobku i  przedszkolu, a inna dla ucznia.

6.    Wysokość składki.

• Jak zawrzeć ubezpieczenie

1. Za pośrednictwem platformy internetowej (np. linków dostępnych w zakładce „Oferty ubezpieczenia NNW na rok szkolny 2019/2020”).

Aby zawrzeć polisę należy:

a)      wybrać konkretną ofertę,

b)      wypełnić formularz,

c)       dokonać płatności.

Polisa zostanie przesłana na wskazany adres mailowy.

2. Za pośrednictwem dowolnego agenta ubezpieczeniowego.

Informacje o strajku w PSP nr 10 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zatrudnieni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu rozpoczną akcję protestacyjną poprzez udział w strajku. Ze względu na bardzo liczny udział nauczycieli w strajku jako Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu informuję, że planowane lekcje nie będą mogły się odbywać. Jeżeli dojdzie do zapowiadanej akcji protestacyjnej, to doprowadzi ona do zakłócenia właściwego toku pracy szkoły, a przede wszystkim spowoduje przeszkodę w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego uczniów.

Przed szkołą powstanie bardzo duże wyzwanie, aby zapewnić właściwą opiekę nad wszystkimi dziećmi, których dobro i bezpieczeństwo należy chronić. Pełniąc obowiązki dyrektora placówki, zobowiązany jestem zapewnić opiekę dzieciom naszej szkoły. W obecnie rysującej się sytuacji wypełnienie tego będzie zadaniem wysoce utrudnionym, zważywszy, że jedynymi nauczycielami z pewnością świadczącymi pracę w tych dniach będą dyrektor i wicedyrektor.

W obawie o problemy w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, uczniom naszej szkoły, zwracam się do Was, Rodziców, o zrozumienie tejże sytuacji. Bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego też współpraca Dyrektora szkoły i Rodziców w obecnej sytuacji jest konieczna w trosce o dzieci.

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość ubiegania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów dzieci do 8 roku życia w liczbie do 60 dni, jednakże ostateczne rozstrzygnięcie w tej kwestii należy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i jest niezależne od szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące zasiłku opiekuńczego można znaleźć na stronie https://obywatel.gov.pl/zasilki-i-pomoc-finansowa/zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem-w-wieku-do-8-lat oraz https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy.

Robert Nawrocki

Dyrektor PSP 10