W piątek 22.03.2024r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych PISANKA 2024 organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Opolu.

Amelia Wasik i Lena Zeżuła zajeły pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej, a Marta Gamrot drugie miejsce.

Gratulujemy!!!

Czas oczekiwania na wyniki minął nam na  grach i zabawach przygotowanych przez panie z MDK.

Uczniowie klasy 1a z zaciekawieniem szukali zaginionej i uwięzionej Wiosny.

Klasa w dwóch zespołach biegała po szkole odnajdując koperty z zadaniami, które zostawiła dla nich zła i okrutna Zima. Poszukiwacze zaginionej Wiosny musieli zmierzyć się między innymi: z wiosennymi wyścigami zwierzęcych rzędów, rymowaniem niczym najwybitniejsi pisarze, ćwiczeniem skupienia w pozycjach jogi oraz wykazywaniem się talentami plastycznymi i muzycznymi, których uczniom klasy nie brakuje!

Wszystko to doprowadziło nas do pięknej pani Wiosny, która pasowała dzielnych skrzatów na zdolnych poszukiwaczy. Brawa dla wszystkich! Mamy nadzieję, że odnaleziona Wiosna zostanie z nami już na długo.

Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączamy się do akcji, pokazując swoje zrozumienie i akceptację. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi.

Jako wyraz solidarności z osobami z Zespołem Downa uczniowie z PSP 10 założyli kolorowe skarpetki nie do pary.

Uczniowie klasy 3a z niecierpliwością czekają na kalendarzowe przyjście nowej pory roku- wiosny, a wraz z nią na słońce i wszechobecną zieleń. Rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, poznaliśmy etapy wzrostu roślin, a żeby przejść od teorii do praktyki, zasialiśmy owies, który stanie się ozdobą wielkanocnego stołu. Będziemy teraz bacznie obserwować jego wzrost, abyśmy mogli nacieszyć się jego soczyście zielonym kolorem.

Tegoroczne edycje wojewódzkich konkursów przedmiotowych właśnie się zakończyły, ale emocje z nimi związane jeszcze nie ostygły. Naszą szkołę pięknie reprezentowali niezwykle utalentowani uczniowie klasy siódmej i szóstej, zdobywając zaszczytne tytuły finalistów!

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów, zwłaszcza że nasi FINALIŚCI są uczniami młodszymi niż ci, dla których konkursy te są przede wszystkim dedykowane (a więc głównie dla ósmoklasistów), a już tak wcześnie udało im zasilić grono najzdolniejszych uczniów Opolszczyzny.

Wyrazy podziwu dla:

Tymona Demichowicza, ucznia klasy 7a – finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego;

Emilii Szczerby, uczennicy klasy 7a – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego;

Natalii Wróbel, uczennicy klasy 6a – finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom przygotowującym do konkursów i życzymy zapału oraz wytrwałości w dalszych przedsięwzięciach.

Brawo Wy!