Informacje o strajku w PSP nr 10 PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo!

Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zatrudnieni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu rozpoczną akcję protestacyjną poprzez udział w strajku. Ze względu na bardzo liczny udział nauczycieli w strajku jako Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Opolu informuję, że planowane lekcje nie będą mogły się odbywać. Jeżeli dojdzie do zapowiadanej akcji protestacyjnej, to doprowadzi ona do zakłócenia właściwego toku pracy szkoły, a przede wszystkim spowoduje przeszkodę w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego uczniów.

Przed szkołą powstanie bardzo duże wyzwanie, aby zapewnić właściwą opiekę nad wszystkimi dziećmi, których dobro i bezpieczeństwo należy chronić. Pełniąc obowiązki dyrektora placówki, zobowiązany jestem zapewnić opiekę dzieciom naszej szkoły. W obecnie rysującej się sytuacji wypełnienie tego będzie zadaniem wysoce utrudnionym, zważywszy, że jedynymi nauczycielami z pewnością świadczącymi pracę w tych dniach będą dyrektor i wicedyrektor.

W obawie o problemy w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim dzieciom, uczniom naszej szkoły, zwracam się do Was, Rodziców, o zrozumienie tejże sytuacji. Bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły jest dla nas wartością nadrzędną, dlatego też współpraca Dyrektora szkoły i Rodziców w obecnej sytuacji jest konieczna w trosce o dzieci.

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość ubiegania się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o zasiłek opiekuńczy dla rodziców i opiekunów dzieci do 8 roku życia w liczbie do 60 dni, jednakże ostateczne rozstrzygnięcie w tej kwestii należy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i jest niezależne od szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące zasiłku opiekuńczego można znaleźć na stronie https://obywatel.gov.pl/zasilki-i-pomoc-finansowa/zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem-w-wieku-do-8-lat oraz https://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-opiekunczy.

Robert Nawrocki

Dyrektor PSP 10